top of page
  • Zdjęcie autoraNic Straconego!

Czy da się usunąć tatuaż?

Każdy w życiu popełnia błędy. Czasami okazuje się, że ktoś, kto miał być największą miłością twojego życia, niestety wcale nią nie jest, a co więcej, okazuje się być kompletną pomyłką, o której jak najszybciej chce się zapomnieć. Gorzej jednak jeśli pod wpływem sytuacji zdecydujesz się uwiecznić np. imię tej osoby na swoim ciele, na zawsze, w formie tatuażu. Czy da się usunąć tatuaż? Czy to boli? Ile to kosztuje? Czy tatuaż trzeba usuwać w szpitalu, czy raczej w salonie kosmetycznym? Po czym poznać profesjonalne usługi?


Jak usunąć tatuaż?


Wiele osób zastanawia się, jak usunąć tatuaż i czy taki zabieg jest bolesny oraz kosztowny. Na wstępie trzeba powiedzieć, że zarówno w branży tatuatorskiej, jak i w kosmetologii wiele się na przestrzeni ostatnich lat zmieniło. Profesjonalne usuwanie tatuaży to stosunkowo nowy wynalazek, chociaż sama sztuka zdobienia ciała znana jest praktycznie w każdej kulturze na świecie i to od wieków. Jednak dawne tatuaże plemienne to coś zupełnie innego, niż to, co znamy dzisiaj. Bycie profesjonalnym artystą tatuatorem to poważna sprawa i nie każdy może w tej branży odnieść sukces. Ceny u naprawdę dobrych artystów za rysunek czy grafikę na ciele potrafią być naprawdę ogromne, przez co wiele osób decyduje się na wykonanie tatuażu u znajomego tatuatora, który nie zawsze pracuje w profesjonalnym studio czy używa dobrej jakości tuszu i igieł. Wielu amatorom brakuje także odpowiednich umiejętności i doświadczenia, przez co często okazuje się, że finalny tatuaż diametralnie różni się od pierwotnego projektu.


Czy można usunąć tatuaż zrobiony dawno temu?


Nie każdy tatuaż jest udany, a różne rysunki mogą inaczej znosić próbę czasu. Niskiej jakości tani tusz sprawia, że już po kilku latach tatuaż może znacznie tracić na jakości, rozmazywać się czy blednąć. W takiej sytuacji niektórzy decydują się całkowicie usunąć tatuaż lub poprawić go czy zakryć. Czasami też po prostu zdarza się, że dany wzór przestał nam się podobać, zmieniły się nasze poglądy życiowe czy styl. W takiej sytuacji można spróbować zakryć tatuaż innym wzorem albo jeszcze lepiej – całkowicie się go pozbyć. Czy da się usunąć tatuaż? Tak, pod warunkiem że wykona to specjalista. Usuwanie tatuażu zawsze powinno odbywać się w profesjonalnym gabinecie zajmującym się usuwaniem tatuaży metodą laserową.


Czy da się usunąć tatuaż domowym sposobem?


Nie ma możliwości usunięcia tatuażu, a dokładniej pigmentu pod skórą, domowymi sposobami. Tatuowanie polega na wstrzykiwaniu atramentu igłą głęboko pod skórę. Dlatego próba usuwania tatuażu domowymi sposobami nie tylko może się nie udać, ale może mieć także złe skutki dla zdrowia. Zdarza się, że niektóre osoby próbują dosłownie zetrzeć tatuaż, a raczej wierzchnią warstwę skóry. Niestety nie pomoże to w usunięciu tatuażu, którego tusz znajduje się głęboko pod warstwą naskórka. Równocześnie takie usuwanie tatuażu domowymi sposobami może się bardzo źle skończyć dla naszego zdrowia, może powodować podrażnienie skóry a w skrajnych wypadkach nawet poważne jej uszkodzenie. Również usuwanie tatuaży za pomocą środków chemicznych może mieć tragiczne konsekwencje i w efekcie skończyć się poparzeniem skóry i wizytą w szpitalu. Jeśli chcesz dobrze i skutecznie usunąć tatuaż, to najlepiej jest to zrobić w profesjonalnym salonie usuwania tatuaży czy makijażu permanentnego.


Usuwanie tatuażu kraków – czy to boli?


Dawniej usuwanie tatuaży lasem było bolesne, a efekty często mało zadowalające. Na szczęście branża medycyny estetycznej bardzo szybko się rozwija i dzisiaj usuwanie tatuażu w profesjonalnym gabinecie jest o wiele bardziej skuteczne niż jeszcze kilka lat temu. Czy usuwanie tatuażu boli? Nie jest to bardzo bolesne, jednak może się wiązać z krótkotrwałym uczuciem dyskomfortu. W profesjonalnych salonach usuwania tatuaży stosuje się nowoczesne lasery i odpowiednie kremy. Wiązka laserowa skierowana na skórę nie powoduje jak kiedyś poparzenia tkanki wierzchniej, za to podgotowuje tusz pod skórą i rozbija go na mniejsze cząstki, przez co tatuaż zaczyna blednąć, rozpadać się.


Profesjonalne usuwanie tatuażu Kraków – Studio “Nic Straconego!”


Chcesz pozbyć się ze skóry (i z serca) imienia swojej ex? Może nie identyfikujesz się już z barwami klubu piłkarskiego, którego dawniej byłeś największym fanem? Zastanawiasz się, gdzie w Krakowie usunąć tatuaż? Nasze studio usuwania tatuaży i makijażu permanentnego “Nic straconego!” pomoże ci rozwiązać problem z niechcianym rysunkiem na ciele. Oferujemy profesjonalne usuwanie tatuaży metodą laserową. Dzięki temu po twoim dawnym tatuażu nie pozostanie nawet ślad. Nie możemy zapewnić, że usługa jest całkowicie bezbolesna, ale gwarantujemy, że dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i specjalnego laseru uczucie można przyrównać raczej do delikatnego i chwilowego dyskomfortu, niż bólu takiego jak np. podczas wykonywania tatuażu. Ile kosztuje usuwanie tatuażu? Koszt usuwania tatuażu jest zależny od jego wielkości, wieku, kolorów i wielu innych czynników. Zwykle potrzebnych jest kilka sesji, jednak zapewniamy, że po niechcianym tatuażu nie zostanie nawet ślad! “Nic Straconego!” to profesjonalne usuwanie tatuażu w Krakowie dla każdego, kto chce stać się lepszą wersją samego siebie.102 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

1 Comment


janeront
Jan 16

Usuwanie tatuażu za pomocą lasera może wymagać kilku sesji, co wpływa na koszty. Profesjonalne usługi usuwania tatuażu są zazwyczaj świadczone w specjalistycznych klinikach lub salonach kosmetycznych, które posiadają odpowiednie urządzenia.

Ważne jest, aby skonsultować się z doświadczonym specjalistą w dziedzinie usuwania tatuażu, który będzie w stanie dostosować procedurę do indywidualnych potrzeb i zapewnić bezpieczeństwo oraz skuteczność zabiegu.

Niezbędne akcesoria do tatuażu można kupić tutaj: https://chila.pl/catalog/akcesoria-do-tatuazu

Like
bottom of page